Το διασυλλογικό Παίδων-Κορασίδων του ομίλου Αθηνών-Πειραιά-ΝΔ Αττικής τη Μ.Τρίτη στον Άγ.Κοσμά

  • Νέα
  • /
  • Το διασυλλογικό Παίδων-Κορασίδων του ομίλου Αθηνών-Πειραιά-ΝΔ Αττικής τη Μ.Τρίτη στον Άγ.Κοσμά

Το διασυλλογικό Παίδων-Κορασίδων του ομίλου Αθηνών-Πειραιά-ΝΔ Αττικής τη Μ.Τρίτη στον Άγ.Κοσμά

Το διασυλλογικό Παίδων-Κορασίδων του ομίλου Αθηνών-Πειραιά-ΝΔ Αττικής τη Μ.Τρίτη στον Άγ.Κοσμά

28/3/2018

Το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων - Κορασίδων του ομίλου που περιλαμβάνει τα σωματεία της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΙ ΝΟΤΙΟΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ και τα σωματεία της πρώην ΤΕ ΣΕΓΑΣ ΑΘΗΝΑΣ (8ος όμιλος από τους 14 της Επικράτειας) θα πραγματοποιηθεί τη Μ. Τρίτη 3-4-2018 στο ΕΑΚΝ Αγ. Κοσμά.

Κάθε αθλητής – τρια ( 2001 – 2002) μπορεί να δηλωθεί και να συμμετάσχει σε δύο αγωνίσματα, ανεξάρτητα του χαρακτήρα που θα έχουν (ομαδικά ή ατομικά).
Ειδικά οι αθλητές – τριες της κατηγορίας ΠΠ – ΠΚ Α΄ (γεν. 2003 –2004) μπορούν να δηλωθούν και να συμμετάσχουν μόνο σε δύο  αγωνίσματα (εκτός από δύο «2» ατομικά αγωνίσματα δρόμων) με εξαιρέσεις ακόμα: Για του 2003 όχι στηπλ και όχι τριπλούν κορασίδων. Για του 2004 επίσης όχι 400μ., 4χ400μ., αγωνίσματα εμποδίων, ρίψεις παίδων, βάδην παίδων,

Η βαθμολόγηση είναι 11β. ο 1ος, 9β. ο 2ος, 8β. ο 3ος κ.ο.κ έως 1 βαθμό, τον οποίο θα πάρουν και όσοι ακόμα κάνουν το όριο βαθμολόγησης. Αν κάνουν λιγότεροι από 10 αθλητές το όριο, υψηλές βαθμολογίες από επάνω θα λάβουν μόνο όσοι κάνουν το όριο πριμοδότησης, ενώ για τους υπόλοιπους η βαθμολόγηση θα ξεκινάει από κάτω. (πχ. 11-9-2-1β.) Ο νικητής σε κάθε περίπτωση έχει άλλον 1β. επιπλέον.

-> Όρια βαθμολόγησης και πριμοδότησης (& πρόκρισης σε πανελ.πρωτάθλημα)

Πρόγραμμα:


09.00    10.000μ. ΒΑΔΗΝ    ΠΑΙΔΩΝ
09.05      5.000μ. ΒΑΔΗΝ    ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
09.15    ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ    ΠΑΙΔΩΝ
09.30    ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ    ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
09.30    ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ   ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
09.30    ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ   ΠΑΙΔΩΝ
10.00    110μ. ΕΜΠΟΔΙΑ    ΠΑΙΔΩΝ
10.15    100μ. ΕΜΠΟΔΙΑ    ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
10.30    100μ.    ΠΑΙΔΩΝ
11.00    ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ    ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
11.10    100μ.    ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
11.00    ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ  ΠΑΙΔΩΝ
11.00    ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ   ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
11.00    ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ    ΠΑΙΔΩΝ
11.15    ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
11.50    1.500μ.    ΠΑΙΔΩΝ
12.10    1.500μ.    ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
12.25    400μ.    ΠΑΙΔΩΝ
12.50    400μ.    ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
13.10    4 x 100μ.    ΠΑΙΔΩΝ
13.30    4 x 100μ.    ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

16.30    ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ    ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
16.30    ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ    ΠΑΙΔΩΝ
16.30    400μ. ΕΜΠΟΔΙΑ    ΠΑΙΔΩΝ
16.45    400μ. ΕΜΠΟΔΙΑ    ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
17.00    800μ.    ΠΑΙΔΩΝ
17.15    800μ.    ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
17.30    ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ    ΠΑΙΔΩΝ
17.35    200μ.    ΠΑΙΔΩΝ
18.00    ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ    ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
18.05    200μ.    ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
18.10    ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ    ΠΑΙΔΩΝ
18.30    ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ   ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
18.45    3.000μ.    ΠΑΙΔΩΝ
18.50    ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ    ΠΑΙΔΩΝ
19.05    3.000μ.    ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
19.20    2.000μ. Φ.Ε.    ΠΑΙΔΩΝ
19.35    2.000μ. Φ.Ε.    ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
19.50    4 x 400μ.    ΠΑΙΔΩΝ
20.05    4 x 400μ.    ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Οι αθλητές – τριες πρέπει να οριστικοποιούν τη συμμετοχή τους 60΄ τουλάχιστον πριν από τη διεξαγωγή του αγωνίσματός τους, με αυτοπρόσωπη παρουσία στην αίθουσα κλήσης   ΠΡΟΣΚΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΙΔΙΟΤΗΤΑΣ ΙΑΤΡΙΚΑ ΘΕΩΡΗΜΕΝΟ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΜΟ.

 

Ευγενικοί Υποστηρικτές του Α.Ο.Ν.Α.

  • Fishική διατροφή
  • Powersite Web Specialists
  • bikings
  • Darzentas
  • Etal Club
  • Neromylos
  • Pόμβος
  • Sigma Wood
  • xiotinis
  • zahoulis
  • Γκανάτσιος
  • Καλφοδήμος
  • Λαβδας
  • Μελέτη
  • Πιτες Γιωργιας
  • fousteri